Svět knihy Praha - 9.-12. května 2019

S výchovou budoucích čtenářů je dobré začít brzy. Také proto klade Svět knihy dlouhodobě důraz na dětské programy. Podívejte se, na co se můžete těšit 20. a 21. v Plzni. Některé z pořadů si můžete užít po oba dva dny. Zajít můžete též na mnoho autogramiád. A nezapomeňte, že své místo si můžete v sále rezervovat.

Na mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň se chystá téměř 70 vystavovatelů. Část z nich se zúčastní speciálního panelu, v němž představí knižní novinky chystané pro podzimní a předvánoční trh. „Pro širokou veřejnost jsme připravili nový formát právě pro prezentaci knih, které chtějí nakladatelé v tomto období vydat. V...

Již brzy se Plzeň ocitne v centru českého literárního dění. Podruhé sem zamíří mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Ve dnech 20. a 21. září ožije DEPO2015 programem určeným milovníkům četby. Důvodů, proč vyrazit do Plzně za knihami, spisovateli a tvůrci, je mnoho - diskuze, pořady či prezentace vám přiblíží oblíbené autory...

Po loňské úspěšné premiéře, kdy během dvou dnů do prostoru DEPO2015 v Plzni zavítalo více než 8 tisíc návštěvníků, se opět tento areál otevře pro milovníky knih od 20. do 21. září. Kromě pestré nabídky knižní produkce chce letošní mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň ve své programové části propojit téma z květnového...

Potkaly se po třiceti letech poprvé - na pražském Světě knihy. Dánské spisovatelky a překladatelky Lene Kaaberbølová a Ida Jessenová představily své novinky českým čtenářům.

Discussion between John Banville and Rodrigo Fresán was eagerly awaited by a filled auditorium. The visitors enjoyed the guests' humor, reminiscences and interesting thoughts on how to approach reality.

Nejpopulárnějším literárním žánrem současnosti je thriller a dvě hvězdy tohoto žánru se sešly na společné besedě, francouzský spisovatel Bernard Minier a britský autor Tim Weaver.

Robert Menasse je zastáncem jednotné Evropy a o své názory, proč by Evropa měla být pod jednou ekonomickou střechou, se podělil i s návštěvníky veletrhu.

Portugalský spisovatel Afonso Cruz představil na veletrhu Svět knihy Praha svou knihu Květiny, která ovšem nepojednává ani tak o květinách, jako spíš o lidech.

Nahlédnout do současné argentinské literatury umožnilo návštěvníkům veletrhu setkání se spisovatelkou Marianou Enríquezovou, která představila svou zatím poslední knihu vydanou v češtině Tohle je moře.

120 tříd, tedy kolem 3 000 dětí v šestých třídách a primách se letos pustilo do čtení. V rámci projektu Souboj čtenářů se děti učily porozumět textu, kriticky nad ním přemýšlet, dělat si z něj poznámkový blok a společně v týmu pracovat, aby ukázaly porotě, jak zvládly obsah soutěžních knížek. Porota prověřila dovednosti dětí těžkými otázkami a jako...

Německého literárního historika Reinera Stacha oslovila osobnost a dílo Franze Kafky natolik, že o jeho životě vydal trojdílný životopis. Jde o skutečně ojedinělé dílo čítající dva tisíce stran.

O svůj vztah ke slavnému českému rodákovi se s návštěvníky veletrhu podělili světově uznávaní literáti Alain Filkielkraut a Marek Bienczyk.