Svět knihy Praha - 9.-12. května 2019

Pořadatelé mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se rozhodli posunout termín konání letošního ročníku. Akce proběhne v tradiční lokaci na Výstavišti Praha od 23. do 26. září 2021.

Na jaře loňského roku jsme vás skrze portál Donio spolu s 27 autory poprosili o podporu české literatury. Z výtěžku za autorská čtení jsme slíbili koupit knihy u malých nakladatelů a ty pak distribuovat seniorům či dětem v ústavní péči. V létě jsme proto předali knihy Domovu seniorů v Novém Strašecí. A vydali jsme se také do do Dětského domova...

Pořadatelé mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se rozhodli uspořádat tuto největší oborovou akci v červnovém termínu. Od 10. do 13. června 2021 se tak mohou návštěvníci těšit, že se veletrh letos, po loňském nuceném zrušení, na Výstavišti Praha v Holešovicích opět uskuteční.

Kdo by neznal Lichožrouty, jejich fenomenální úspěch v knižní trilogii i ve filmu? A v překladech do bezmála dvacítky jazyků. A kdo by neznal autorskou dvojku, která je vymyslela: básníka a překladatele Pavla Šruta (1940-2018) a výtvarnici a filmařku Galinu Miklínovou (1970). Kdo nezná, má teď šanci poznat.

Jaroslav Rudiš patří k našim nejúspěšnějším autorům. Bereme ho za svého, ačkoli už delší dobu žije v Německu a svůj poslední román vydal nejprve německy.

Z původně plánovaného Světa knihy Plzeň 2020 zbyly kvůli nepříznivé epidemické situaci pouhé tři besedy pro omezený počet účastníků. Polský bohemista Aleksandr Kaczorowský s Pavlem Kosatíkem diskutovali zejména o Otu Pavlovi a o psaní biografií, Jaroslav Rudiš přečetl několik ukázek ze svého Českého ráje a Lenka Horňáková-Civade s Jiřím Hnilicou a...

Pandemie zrušila Svět knihy Praha a Plzeň 2020, pod heslem #KnížkyŽijí se však v Plzni přece jen uskuteční zlomek z plánovaného programu. Pořady se odehrají v pátek 25. září odpoledne a spojovat je bude téma Česká literatura v zahraničí. Předcházet jim bude čtvrteční Čítání lidu, které proběhne v klubu Anděl od 20 hodin. Kromě mladých spisovatelů...

Milí návštěvníci a přátelé Světa knihy, letošní rok nám není nakloněn. Ač jsme se do poslední chvíle snažili udělat maximum, máme smutnou povinnost oznámit, že 3. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň je zrušen.

Veletrhy se obejdou bez mnoha věcí, nikdy však bez vystavovatelů. S nimi zkrátka celá akce stojí a padá. Chtěli bychom proto všem, s nimiž se budete moct potkat koncem září v Plzni, poděkovat a zároveň vám je dopředu trošku představit.

Současnou situaci ohledně vývoje nákazy koronavirem nebereme na lehkou váhu - vždyť jsme kvůli jejímu propuknutí na jaře museli z kalendáře smazat téměř nachystaný Svět knihy Praha. Díky následujícím osmi krokům však věříme, že plzeňský veletrh zvládneme.

Letošní příběh Světa knihy je plný dramatických dějových kotrmelců, odboček i žánrového prolínání. Na happy end se ale snad přece jen dostane, a to 25. a 26. září v areálu DEPO2015 na Světě knihy Plzeň. Připravili jsme si proto pro vás deset zajímavých zápletek, které letošním veletrhem zahýbají.

V červenci v rámci projektu DEPOVLETU úspěšně „proletěl“ spisovatel Jáchym Topol společně se zpěvačkou Načevou, která prezentovala zhudebněnou poezii předních českých básníků. Na srpen jsou připraveny další dva pořady, aby pod názvem Letem Světem knih poskytly návštěvníkům ochutnávku k blížícímu se mezinárodnímu knižnímu veletrhu a literárnímu...

Pandemie se bolestivě zakousla do našich literárních plánů. Zrušila mimo jiné pražský veletrh. Přípravy na ten plzeňský jsou však v plném proudu! Svět knihy do západočeské metropole zavítá už 25. a 26. září 2020. DEPO2015 už potřetí ožije literaturou, zajímavými setkáními a knihami za veletržní ceny. Nechte se nalákat první pozvánkou na to, co nás...