Svět knihy Praha - 10.-13.května 2018
 

Jak ovlivňuje každodenní rodinný život tvorba, která se jím inspiruje? Dva známí básníci Milan Děžinský a Petr Hruška se v Plzni sešli u jednoho stolu, aby si s Jaromírem Typltem popovídali o skrytých, někdy až záhadných souvislostech všedního života.

Darujte svým blízkým čtyřdenní knižní zážitek! Zabalte pod stromeček dárkový poukaz na vstup na 25. knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2019. Vybrat si můžete ze dvou variant: věnujte variantu pro maximální literární požitek ve formě čtyřdenní vstupenky, nebo ochutnávkovou jednodenní vstupenku.

Liao I-wu (1958) byl i čínským režimem uznávaný básník, pak se ale postavil na stranu brutálně rozehnaných demonstrantů z náměstí Nebeského klidu. Následovalo věznění, pád na společenské dno, rozvod. To vše ho inspirovalo k sepisování příběhů lidí z okraje společnosti (knihy Hovory se spodinou, Kulky a opium). Od roku 2011 žije v německém exilu. V...

Švédský spisovatel Jan Guillou o úspěšném cyklu historických románů Velké století, ale také o svém vztahu k Československu a o tom, proč pro něj byla fantastická zkušenost stát se politickým vězněm ve Švédsku.

Izraelský básník, novinář a také zakladatel školy psaní poezie Amir Or zaplnil kavárnu v DEPO2015. Diváci si poslechli jeho básně, diskutovali nad smyslem poezie v 21. století a ptali se, zda se její psaní dá naučit.