Utopia Avenue, nejnovější román Davida Mitchella přichází jako samostatný, osobitý příběh, zároveň ale i jako další díl „nadrománu“ jejž autor píše po celý dosavadní život. Tématem a stylem se od závratného mnohovýznamového Atlasu mraků nebo od Tisíce podzimů Jacoba de Zoeta liší, je pevně a s příjemnou konkrétností zasazen do šedesátých let - jde...

Knížky patří k dětem, nebo by rozhodně patřit měly. O to, aby děti v době tabletů a mobilů nezapomněly číst, se zajímavými workshopy a besedami snaží i Svět knihy.

Do širokého čtenářského povědomí se Laurent Binet zapsal v roce 2010 románem HHhH, oceněným Prix Goncourt za nejlepší románovou prvotinu. Osobitý pohled na pozadí atentátu na Reinharda Heydricha si získal velkou čtenářskou přízeň a kniha byla i filmově zpracována. V roce 2015 se čtenáři dočkali dalšího románu, brilantní a zábavné...

Literatura se nemusí jen číst, může se i zpívat - pokud tomu nevěříte, přijďte v sobotu 25. září na koncert polské kapely Hańba! na Gauči ve Stromovce. Začíná v 19.00, takže budete mít čas v klidu projít veletrh a z Průmyslového paláce přejít několik desítek metrů na venkovní scénu.

Pořadatelé mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se rozhodli posunout termín konání letošního ročníku. Akce proběhne v tradiční lokaci na Výstavišti Praha od 23. do 26. září 2021.

Na jaře loňského roku jsme vás skrze portál Donio spolu s 27 autory poprosili o podporu české literatury. Z výtěžku za autorská čtení jsme slíbili koupit knihy u malých nakladatelů a ty pak distribuovat seniorům či dětem v ústavní péči. V létě jsme proto předali knihy Domovu seniorů v Novém Strašecí. A vydali jsme se také do do Dětského domova...

Pořadatelé mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha se rozhodli uspořádat tuto největší oborovou akci v červnovém termínu. Od 10. do 13. června 2021 se tak mohou návštěvníci těšit, že se veletrh letos, po loňském nuceném zrušení, na Výstavišti Praha v Holešovicích opět uskuteční.

Kdo by neznal Lichožrouty, jejich fenomenální úspěch v knižní trilogii i ve filmu? A v překladech do bezmála dvacítky jazyků. A kdo by neznal autorskou dvojku, která je vymyslela: básníka a překladatele Pavla Šruta (1940-2018) a výtvarnici a filmařku Galinu Miklínovou (1970). Kdo nezná, má teď šanci poznat.

Jaroslav Rudiš patří k našim nejúspěšnějším autorům. Bereme ho za svého, ačkoli už delší dobu žije v Německu a svůj poslední román vydal nejprve německy.