Tajné fígle vydavatelů audioknih

03.05.2019

Audioknihy už jsou pravidelnou součástí veletrhu Svět knihy a letos dostanete unikátní šanci podívat se do zákulisí jejich výroby.

Zajímalo vás někdy, čím si taková audiokniha od získání práv na samotný text až po prodej hotových mp3 souborů projde? Přijďte ve čtvrtek ve čtyři odpoledne do Sálu audioknih a budete mít šanci podívat se pod pokličku přípravy těch nejlepších titulů mluveného slova.

Majitelé největšího slovenského audioknižního vydavatelství prozradí tajné fígle ze své praxe. Mají na svém kontě třeba spolupráci s nejprodávanějším slovenským autorem Dominikem Dánem - ano, autorem opředeným tajemstvími, včetně jeho identity. Tu vám sice neprozradí (přece bychom ho nechtěli připravit o tuhle záhadu), zato ale představí spoustu detailů z přípravy zvukové podoby knih, které si do uší pouští tisíce lidí.

Chilský kytarový virtuóz Antonio Restucci zahraje návštěvníkům Světa knihy Praha 2019

Co všechno taková příprava skýtá, jak jednají zahraniční agenti při vyjednávání práv, jak se věci dovedou pokazit, jak moc drzí jsou někteří čeští piráti a proč si vydavatel občas může připadat tak trochu jako Don Quijote...

Využijte jedinečou šanci nahlédnout za oponu procesu, o kterém každý den neuslyšíte. A pokud máte své vlastní dotazy, přijďte je položit!

> Jak vzniká audiokniha
čtvrtek / 16.00 / Audioknižní sál v levém křídle Veletržního paláce