Chilský kytarový virtuóz Antonio Restucci zahraje návštěvníkům Světa knihy Praha 2019

Letošním čestným hostem Světa knihy Praha 2019 je Latinská Amerika, která přiveze nejenom literaturu, ale také svou pestrou kulturu. Z Chile k nám díky tomu zavítá jeden z nejlepších hudebníků této země - Antonio Restucci. Společně se svou kapelou představí návštěvníkům svůj jedinečný hudební styl, v němž se mísí folklorní zvuky jeho latinskoamerických kořenů s flamenkem a klasickou španělskou kytarou, latinským jazzem a jazzovým rockem.

Antonio Restucci se narodil v roce 1956 v Santiagu de Chile. Bravurní kytarista a mandolinista začal svoji kariéru již v patnácti letech, kdy nahrál svoji první desku společně s brazilským skladatelem Mandukou. V roce 1986 získala jeho kapela La Hebra ocenění pro Nejlepší kapela Latino Jazzu, udílenou Radiem Beethoven. Na svých evropských turné hrál s Amalgama, Mariou del Mar Bonet a Joanem Manuelem Serratem, kteří měli velký vliv na jeho vlastní specifickou tvorbu. V Chile se Antonio Restucci podílel na několika projektech s tamními umělci, například s Joem Vasconcellosem, Francescou Ancarolou a kapelou Los Tres, kterou doprovázel do USA, kde hostovali v programu MTV Unplugged. V žánru fusion flamenca a flamenco - jazzu se na seznamu jeho spolupracovníků objevují jména jako s El Cigala, El Bola, El Vejín, Jorge Pardonebo tanečník Antonio Canales.

Do Česka poprvé zavítá nobelista Mario Vargas Llosa, spolu s dalšími autory Latinské Ameriky bude hostem Světa knihy Praha

Antonio je uznáván za jednoho z nejlepších hudebníků Chile. V roce 1998 byl Svazem pro autorská práva Chile oceněn jako nejlepší kytarista desetiletí. V roce 2000 získal cenu Premio Altazor za svůj disk „Vetas“ v kategorii Alternativní Jazz. Od roku 2001 žije v Barceloně, kde se připojil ke skupině Ojos de Brujo.
V Praze zahraje v doprovodu:
Luise Bestehorn - zpěv
Luis Barrueto - bicí
Rodrigo Santa María zpěv, kytara, basová kytara 

> KONCERT ANTONIA RESTUCCIHO A KAPELY
sobota / 17.30 / Gauč ve Stromovce