Chilský kytarový virtuóz Antonio Restucci zahraje návštěvníkům Světa knihy Praha 2019

28.04.2019

Letošním čestným hostem Světa knihy Praha 2019 je Latinská Amerika, která přiveze nejenom literaturu, ale také svou pestrou kulturu. Z Chile k nám díky tomu zavítá jeden z nejlepších hudebníků této země - Antonio Restucci. Společně se svou kapelou představí návštěvníkům svůj jedinečný hudební styl, v němž se mísí folklorní zvuky jeho latinskoamerických kořenů s flamenkem a klasickou španělskou kytarou, latinským jazzem a jazzovým rockem.

Antonio Restucci se narodil v roce 1956 v Santiagu de Chile. Bravurní kytarista a mandolinista začal svoji kariéru již v patnácti letech, kdy nahrál svoji první desku společně s brazilským skladatelem Mandukou. V roce 1986 získala jeho kapela La Hebra ocenění pro Nejlepší kapela Latino Jazzu, udílenou Radiem Beethoven. Na svých evropských turné hrál s Amalgama, Mariou del Mar Bonet a Joanem Manuelem Serratem, kteří měli velký vliv na jeho vlastní specifickou tvorbu. V Chile se Antonio Restucci podílel na několika projektech s tamními umělci, například s Joem Vasconcellosem, Francescou Ancarolou a kapelou Los Tres, kterou doprovázel do USA, kde hostovali v programu MTV Unplugged. V žánru fusion flamenca a flamenco - jazzu se na seznamu jeho spolupracovníků objevují jména jako s El Cigala, El Bola, El Vejín, Jorge Pardonebo tanečník Antonio Canales.

Do Česka poprvé zavítá nobelista Mario Vargas Llosa, spolu s dalšími autory Latinské Ameriky bude hostem Světa knihy Praha

Antonio je uznáván za jednoho z nejlepších hudebníků Chile. V roce 1998 byl Svazem pro autorská práva Chile oceněn jako nejlepší kytarista desetiletí. V roce 2000 získal cenu Premio Altazor za svůj disk „Vetas“ v kategorii Alternativní Jazz. Od roku 2001 žije v Barceloně, kde se připojil ke skupině Ojos de Brujo.
V Praze zahraje v doprovodu:
Luise Bestehorn - zpěv
Luis Barrueto - bicí
Rodrigo Santa María zpěv, kytara, basová kytara 

> KONCERT ANTONIA RESTUCCIHO A KAPELY
sobota / 17.30 / Gauč ve Stromovce