Reinhard Kleist bude na Světu knihy kreslit za doprovodu živé kapely

25.03.2018

Průkopník německého grafického románu Reinhard Kleist přijede na veletrh Svět knihy představit své dílo netradiční cestou. Za doprovodu živé kapely bude kreslit obrázky vztahující se k jeho aktuálnímu počinu Nick Cave - Mercy on me. Reinhard Kleist patří k nejlepším komiksovým autorům v Německu. Je několikanásobným držitelem nejprestižnější německé komiksové ceny „Max und Moritz“.

Rodák z Kolína nad Rýnem vystudoval grafiku a design v Münsteru. Jeho komiksová kniha o životě countryového zpěváka Johny Cashe I see a darkness z roku 2006 byla přeložena do 14 jazyků a získala řadu cen. Českým čtenářům není Reinhard Kleist neznámý. Překlady jeho tvorby vychází v péči nakladatelství Argo. Reinhard Kleist svou tvorbou dokazuje, že umí ve svých grafických románech zpracovat i ta nejobtížnější historická témata. Ve svém nejčerstvějším díle Nick Cave - Mercy on me se Kleist zabývá legendárním australským hudebníkem, spisovatelem a zpěvákem Nickem Cavem. Přitom však nejde ani tak o klasickou biografii, jako spíš o konfrontaci s dílem a mýtem Nicka Cavea. 

> Přečtete si víc o díle Reinhard Kleist v Magazínu Goethe Institutu

Na veletrhu Svět knihy odhalí Reinhard Kleist více o vztahu ke svému oblíbenému zpěvákovi. Pro Lidové noviny vysvětlil, v čem se skrývá motiv této publikace: „Kniha se zabývá vztahem umělce a jeho díla. Nick Cave je neuvěřitelný workoholik a já se zabývám tím, co všechno je pro své umělecké vize ochoten obětovat a co také požaduje od svého okolí. Víte, když umělec napíše knihu nebo píseň, vlastně stvoří nový svět - a je tím pádem něco jako bůh. Což řekl v jednom interview i Nick Cave. Když já ilustruji jeho příběh, vlastně dělám totéž. A v tom je i koncept mé knihy. Ožívají v ní jednotlivé Caveovy písně a stává se, že jejich postavy hovoří se svým autorem.“ Reinharda Kleista uvidíte tvořit nový svět prostřednictvím kresby a za doprovodu živé kapely už na květnovém Světu knihy.

Co ještě vás čeká na Světu knihy 2018?

Setkejte se s autorem na Světu knihy Praha:
> pátek, 14.00 - 14.50 / Sál komiksů, pravé křídlo / Reinhard Kleist prezentuje průřez svou tvorbou
> pátek, 15.00 - 15.30 / S119, střední hala / autogramiáda Reinharda Kleista
> pátek, 17.00 - 17.50 / pavilon Rosteme s knihou, prostor před Průmyslovým palácem / Reinhard Kleist a Argokapela hrají Nicka Cavea