Nalaďte se na knižní podcasty. Poslechněte si autorská čtení nebo literární novinky

25.01.2019

Ještě nedávno byly podcasty záležitostí nevelké skupiny nadšenců. Dnes se z těchto audio pořadů, které můžete jednoduše poslouchat ze svého telefonu nebo internetového prohlížeče, stává masová záležitost. Není divu - v nabídce najdete opravdu zajímavé rozhovory či informace. A proto vám přinášíme pár tipů na podcasty, které nás zaujaly.

Při ranním dojíždění do práce nebo školy, při sportu nebo manuální činnosti bez nutnosti víc přemýšlet, při lenošení, při čekání ve frontě nebo v ordinaci, zkrátka všude tam, kde si jinak naladíte rádio nebo si pustíte hudbu či audioknihu, můžete protentokrát vyzkoušet podcasty. Internetové audio pořady a seriály, které jsou ke stažení zdarma, zažívají boom. Pustit si je můžete na počítači nebo v aplikaci v telefonu. Jak na to, se dozvíte například tady.

Pokud chcete poznat větší kus literárního světa, můžete začít třeba s následujícími podcasty:

Knihy, na které vám nezbyl čas
Pořad ČRo Plus můžete jednoduše poslouchat i v mobilu. Nabízí seznámení s knihami, na které se v každodenním shonu nedostává času.

Café Fra - autorská čtení
Záznam ze setkání s autory, kteří vám přečtou něco ze svého díla.

Audinovinky
Audioknihy, knihy, filmy. Pravidelná dávka informací a novinek z audioknižního světa a věcí s ním spojených od Audiolibrix.

Martinus podcast
Knižní novinky libozvučnou slovenštinou z Martinus.sk.

Do slova zaľúbení
Slovenský podcast v němž zajímavé osobnosti mluví o knihách, které je nadchly.

The New Yorker Fiction Podcast
Známí spisovatelé čtou a diskutují o dílech jiných známých spisovatelů. Od amerického New Yorkeru posluchač nemůže čekat nudu.

Professional Book Nerds
Nechte si doporučit zajímavou literaturu od dvou zažraných čtenářů, kteří se živí provozem literární aplikace.  

             >> Kolik knih je příliš?