Na svět knihy míří francouzská ilustrátorka dětských knih a komiksů Catel

31.03.2018

Narodila se ve Strasbourgu jako Catherine Muller, ale čtenáři ji znají pod pseudonymem Catel Muller nebo prostě jen Catel. Její ilustrace zdobí knihy pro děti a mládež a provázejí komiksy. V květnu přijede tato francouzská kreslířka na veletrh Svět knihy. 

Catel je s Christianem De Metterem spoluautorkou komiksu Le Sang des Valentines, který získal Cenu čtenářů na komiksovém festivalu v Angouleme v roce 2005. Kniha vyšla u nakladatele Casterman stejně jako tři díly dobrodružných příběhů Lucie, postavy, kterou vytvořila v roce 2000 spolu s Véronique Grisseauxovou. Catel ilustruje také dobrodružné příběhy pro mládež Marion, které píše Fanny Joly. Podílela se též na Encyklopedii pro dívky, která vyšla v nakladatelství Plon a jejíž autorkou je Sonia Feertchak. 

Důležitým tématem jsou pro Catel osudy slavných žen. Pracovala na románech o Rose Valland, Edith Piaf, Mireille Balin, Olympe de Gouges, Benoîte Groult či naposledy o francouzské tanečnici Josephine Baker. Catel momentálně pracuje na románu o scénáristovi Reném Goscinnym, jenž vytvořil postavičky Asterxe a Obelixe. Khnihu vydá Grasset v roce 2019.

Co dalšího vás čeká na Světu knihy 2018?

Setkejte se s autorkou na Světu knihy Praha:
> pátek, 17.00 - 17.50 / sál komiksů, pravé křídlo / Catel a Bocquet: Josephina Bakerová a Kiki

Foto: tourisme-bauge.com