Matthias Gnehm přijede představit Okopírované město

27.03.2018

Za své komiksy a grafické novely získal Matthias Gnehm mezinárodní uznání. Práce tohoto švýcarského komiksového autora a architekta se vystavují po celém světě. Svou osmou publikaci Okopírované město přiveze autor nyní představit do Prahy na veletrh Svět knihy.  

Odborníci oceňují na Gnehmově práci zejména pestrou škálu prostředků, virtuozní práci s rozmanitými postupy vyprávění a kombinaci kreslířských stylů, kdy každý z nich reprezentuje jinou narativní formu. Komiksová kniha Bouffe et Châtiment, již vytvořil společně s dalším tvůrcem a architekem Francisem Rivoltou, vyhrála cenu na švýcarském komiksovém festivalu Sierre. Další ceny posbíral Gnehm v Lucernu nebo v Krakově. 

V Okopírovaném městě je představena přesná kopie města Curich, která stojí v Číně a je domovem pro 300 tisíc obyvatel. Staveniště je zároveň dějištěm raketového vzestupu Leo Sandera, který opouští legální cestu, aby konečně dosáhl úspěchu. Architektonický komiks je komedií plnou záměn, podvodů a intrik. Kromě toho pojednává o globalizované architektuře a bezuzdné výstavbě měst.

Co dalšího vás čeká na Světu knihy 2018?

Setkejte se s autorem na Světu knihy Praha:
> pátek, 15.00 - 15.50 / Sál komiksů, pravé křídlo / autorské čtení
> pátek, 16.00 - 16.30 / S119, střední hala / autogramiáda Matthiase Gnehma