Ilustrátor Nicolas Mahler se představí v rozhovoru se sebou samým

30.03.2018

Oceňovaný komiksový autor a ilustrátor Nicolas Mahler žijící ve Vídni se přijede představit českým čtenářům na Svět knihy. Ve své přednášce věnované nejčastějším otázkám pokládaným komiksovým tvůrcům bude zpovídat sám sebe. Originální přístup volí koneckonců Mahler i ve svých kresbách - jeho postavy nemají oči, uši či ústa - ale bezpochyby mají charakter. Minimalistickými kresbami a humorem se mu pomocí několika tahů daří vystihnout to nejpodstatnější.

Rakouský komiksový autor Nicolas Mahler představí v přednášce „10 nejčastějších otázek pro komiksového autora“ sám sebe. Odpoví na nejčastější otázky, které jsou pokládány komiksovým autorům obecně a zvláště jemu samotnému. Rozhovor se sebou samým doprovodí vlastními obrázky.

Komiksy a karikatury Nicolase Mahlera vycházejí v časopisech Die Zeit, NZZ am Sonntag, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung a v satirickém magazínu Titanic. Za své rozsáhlé dílo byl již mnohokrát oceněn. Obdržel například Max-und Moritz-Preis jako nejlepší německojazyčný komiksový autor a německou Cenu literárních domů. Jeho komiksové adaptace známých románů Muž bez vlastností (Archa 2014) od Roberta Musila a Staří mistři (Archa 2013) od Thomase Bernharda byly přeloženy i do češtiny.

Co dalšího vás čeká na Světu knihy 2018?

Setkejte se s autorem na Světu knihy Praha:
> pátek, 16.00 - 16.50 / sál komiksů, pravé křídlo / 10 nejčastějších otázek, které jsou kladeny komiksovým autorům
> pátek, 17.00 - 17.30 / L119, střední hala / autogramiáda Nicolase Mahlera