Antonín Bajaja: „Každý čtenář se při čtení knihy stává spoluautorem.“

23.04.2018

O své knize Zvlčení, jejíž adaptaci můžete vidět v Městském divadle Zlín, a také o procestu psaní se rozpovídal spisovatel Antonín Bajaja v rozhovoru pro YouTube kanál Ja-Ma recenze. Žánrově méně obvyklé romaneto Zvlčení (oceněné Magnesií Literou) provází čtenáře dvěma dějovými liniemi, které prozrazují příběh vlčí a lidské rodiny. S autorem této a dalších zajímavých knih se setkáte na slavnostním udílení Ceny Jiřího Theinera na Světu knihy Praha.

Antonín Bajaja získal v roce 2010 Státní cenu za literaturu za knihu Na krásné modré Dřevnici. Kniha Zvlčení získala v roce 2004 cenu za prózu v soutěži Magnesia Litera a její adaptaci momentálně uvádí  Městské divadlo Zlín. 

> Dalším potvrzeným hostem je finská prozaička, dramatička a politická aktivistka Sofi Oksanen

Na Svět knihy Praha přijede Antonín Bajaja přednést laudatio při příležitosti udílení Ceny Jiřího Theinera. Cenu obdrží David Short.
> pátek 15.00 - 15.50 / Literární sál, pravé křídlo / Slavnostní udílení Ceny Jiřího Theinera, účinkují David Short, Pavel Theiner, Antonín Bajaja, David Vaughan, tlumočeno do češtiny a angličtiny