Dalším potvrzeným hostem je finská prozaička, dramatička a politická aktivistka Sofi Oksanen

13.04.2018

Knihy známé autorky Sofi Oksanen mohou číst čtenáři v padesáti jazycích. Získala více cen než kterýkoli jiný současný finský spisovatel. Její romány bodují v žebříčcích čtenosti. V květnu se Sofi Oksanen vydává na Svět knihy Praha, aby mimo jiné diskutovala o exilu a emigraci. 

> Do Prahy poprvé přijede uznávaný polský básník Adam Zagajewski
> 24. Svět knihy Praha hostí Izrael. Dorazí aktuální držitel Man Bookerovy ceny David Grossman

Finská prozaička, dramatička a politická aktivistka Sofi Oksanen je dcerou estonské emigrantky, její otec je Fin. Děje svých knih zasazuje Sofi Oksanen do obou zemí, s nimiž je rodinnou linií propojena. Spolu s Adamem Zagajewským bude přemýšlet nad exilem a emigrací při společné debatě. V další besedě pak bude mluvit o vytváření příběhů na pozadí dějin. Literární talent Oksanen prokázala už románovou prvotinou Stalinovy krávy, do širšího čtenářského povědomí mimo severské země se pak dostala dramatickým příběhem Očista. Jejím zatím posledním titulem přeloženým do češtiny je thriller Norma. Vyšel, stejně jako ostatní díla Sofi Oksanen, u nakladatelství Odeon. 

Setkejte se se Sofi Oksanen na Světu knihy Praha:
> pátek 15.00 - 15.50 / Lapidárium Národního muzea, velký sál / beseda Příběhy na pozadí dějin (Sabine Dittrich, Alena Mornštajnová, Sofi Oksanen)
> pátek 16.00 / S117 střední hala / autogramiáda Sofi Oksanen a Kati Närhi 
> pátek 18.30 - 19.00 / DOX vzducholoď Gulliver / diskuze s Adamem Zagajewským Odjezd ze SSSR - Exil nebo emigrace? 

> Seznamte se s dalšími autory, kteří míří na Svět knihy