Svět knihy Praha - 10.-13.května 2018
 

Švédský spisovatel Jan Guillou o úspěšném cyklu historických románů Velké století, ale také o svém vztahu k Československu a o tom, proč pro něj byla fantastická zkušenost stát se politickým vězněm ve Švédsku.

Izraelský básník, novinář a také zakladatel školy psaní poezie Amir Or zaplnil kavárnu v DEPO2015. Diváci si poslechli jeho básně, diskutovali nad smyslem poezie v 21. století a ptali se, zda se její psaní dá naučit.

Paul Millar v roce 1968 emigroval do Skotska, kde od té doby žije. Je honorárním konzulem České republiky ve Skotsku, ale také úspěšným překladatelem a spisovatelem.

V diskusi Odkaz Václava Havla: Literatura a disidentství se setkali čínský disident a spisovatel Liao I-wu, zástupce knihovny Václava Havla Jáchym Topol a Anna Zádrapová z projektu Sinopsis „Charta 08, která vznikla v Číně, byla přímo inspirována Chartou 77, i text byl hodně podobný,“ srovnal oba důležité dokumenty Liao I-wu. Podobný byl také osud...

Čínský spisovatel, hudebník a básník Liao I-Wu, který se kvůli kritice čínského systému ocitl ve vězení a dnes dlouhodobě žije v Německu, je jedním z nejváženějších hostů veletrhu Svět knihy Plzeň 2018.

...takhle vtipně dvojsmyslně pojmenovali zástupci plzeňského Českého rozhlasu představení své práce návštěvníkům veletrhu.