Dror Mišani

19.02.2018

Dror Mišani (Izrael, 1975)

Izraelský mistr thrilleru, autor detektivek, překladatel a literární vědec.

Narodil se v Cholonu. Bakalářsky vystudoval hebrejskou literaturu a právo na jeruzalémské Hebrejské univerzitě a následně získal magisterský titul v hebrejské literatuře na Ben Gurionově univerzitě. Od června 2005 do dubna 2008 byl šéfredaktorem přílohy deníku Ha'arec. V současnosti přednáší na katedře literatury univerzity v Tel Avivu. 

Jeho románová detektivní série s policejním inspektorem Avrahamem Avrahamem byla přeložena do více než 15 jazyků. První román, pojmenovaný Případ pohřešovaného, získal prestižní cenu Martina Becka a francouzskou Grand Prix du Meilleur Polar des lecteurs des Points. Druhý díl série, Možné násilí, byl oceněn prestižní Bernsteinovou cenou pro nejlepší hebrejský román. 

Čeští čtenáři si mohou přečíst knihu Případ pohřešovaného, kterou vydalo Argo v překladu Jindřicha Vacka. Nově si můžete též poslechnout Případ pohřešovaného jako audioknihu, kterou vydala Audiotéka a načetl Aleš Procházka.

Dror Mišani žije v Tel Avivu.

Setkejte se s autorem na Světu knihy Praha:
> sobota, 16.00 - 16.50 / Lapidárium Národního muzea, velký sál / Thriller jako literární žánr, účinkují:Jozef Karika, Dror Mišani, Robin Cook
> neděle, 12.00 - 12.50 / Literární sál, pravé křídlo / Beseda s Drorem Mišanim
> neděle, 13.00 / S201, střední hala / autogramiáda