Tři české thrillery, které byste neměli minout

07.05.2019

V sobotu se na pražském výstavišti potkají známá jména světového thrilleru - Bernard Minier a Tim Weaver. Společně si popovídají o nejpopulárnějším žánru současnosti. Čtenáři však nemusí sáhnout hned po zahraniční literatuře, aby si užili napětí. Máme pro vás tři tipy na thrillery českých autorů, které si nesmíte nechat ujít.

Jan Tománek: Motýlí křik

Příběh televizního reportéra Pavla Černého, vás zavede do nejvyšších pater světové politiky a utajených mocenských skupin. Thriller ze současné Prahy míří až na konferenci Bilderberg, kde se za zavřenými dveřmi jedná o budoucnosti světa. Zdánlivě šílené konspirace, které jsou ale realitě blíže, než si myslíte - než si vůbec odvážíte připustit. Skutečná pravda je šokující a je jen na vás, jestli ji dokážete přijmout. Nikdo ji před vámi neskrývá - stačí se jen dívat... Napínavý děj odstartuje nehoda uprostřed nočního města. Stalo se neštěstí, nebo jde o důmyslnou vraždu?

Iva Procházková: Nekompromisně

Také v tomto příběhu figuruje novinář. Tentokrát se však dění točí kolem jeho vrady. V popředí románu s množstvím postav, jejichž osudy se více či méně protínají, se ocitá ctižádostivý politik Štěpán, jeho žena Anežka a devatenáctiletý, radikálně smýšlející syn Richard. Otce a syna zásadně rozděluje nejen odlišný pohled na svět, ale také Štěpánovo dávné tajemství. Mezi nimi se potácí úzkostná labilní matka. Případ je první velkou šancí pro komisařku Martu Starou. Jak si nenápadná a trochu nejistá kriminalistka poradí s mimořádně spletitým vyšetřováním?

> Iva Procházková: Nekompromisně
neděle / 13.00 / Autorský sál

Martin Klusoň: Prasopolis

Od politického thrilleru si můžete odskočit ke znepokojující dystopii. Představte si město, ve kterém je všechno myslitelné naopak. Prasata jsou na vrcholu potravního řetězce a pojídají lidské jedince z farem nebo v horším případě z velkochovů. Lidé jsou svými pány vnímáni jako hloupá zvířata sloužící jen k potravě. Prasata, zmasírovaná reklamami a konzumem, na jejich utrpení neberou zřetel. Mezi prasaty však nežijí jen tupí občané - Gris, náctiletý vepřík, si začíná uvědomovat, že v Prasopoli není vše zcela v pořádku.

> Martin Klusoň: Prasopolis
sobota / 10.00 / P208