Tamtamy svolávaly k zahájení Světa knihy Praha 2019

10.05.2019

Pětadvacátý ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha zahájily působivé exotické rytmy bubenického souboru TamTam Batucada. Jejich dunění jednoznačně připomnělo, že čestnými hosty jsou tentokrát na holešovickém výstavišti země Latinské Ameriky. 

Foto: K otevření stánku La Literatura zahráli mexičtí mariachi.

Velmi reprezentativní bylo jejich zastoupení, když na zahájení moderovaném novinářem Petrem Vizinou usedli za Mexiko její excelenci velvyslankyni paní Leonoru Ruedu, za Peru její excelenci velvyslankyni paní Lilianu Torres de Muga, za Argentinu přivítejme jeho excelenci velvyslance pana Roberta Salafiu, za Brazílii jeho excelenci velvyslance pana Marcia Florencia Nunes Cambrariu, za Donimikánskou republiku konzula pana Ramóna Felize Peňu, za Chile jeho excelenci velvyslance pana Patricia Pradela,a za Kubu jeho excelenci pana Damila Alonsa Mederose.

Hosté z Latinské Ameriky přivezli na Svět knihy Praha nejen literaturu, ale i hudbu. Ve všeobecně příjemné radostné atmosféře se při otevření latinskoamerické expozice hrálo, zpívalo a také trochu i tančilo.