Sál sci-fi, fantasy, hororů a komiksů na Světě knihy Praha

06.05.2019

Hlavní téma letošního Světa knihy Paměť a vzpomínky jsme coby nadšenci do zmíněných žánrů pojali samozřejmě po svém. Ostatně, podle letmo nabídnutých pořadů můžete posoudit sami.

 • Čtvrtek ve znamení komiksů i hororů:
  Něco o Komiksech v knihovně a Jak dostat děti ke čtení...? nám prozradí P. Litoš a M. Pexová z nakladatelství CREW. Pořady jsou určené knihovníkům, pedagogům a rodičům. Spisovatelka F. Vrbenská porozpráví o mýtech a legendách ve vztahu k současnosti. Pořad O jeho skonu pak jsou tři verze... vás stopro zaujme. A abychom uzavřeli první den vskutku drsně, čeká nás v rámci pořadu Horor se vrací na scénu i zpráva o stavu české hororové scény. Tou vás provede hororová K.Haidingerová.

 • V pátek nás čekají dětské i komiksové pořady, světové TV seriály nebo audioknihy:
  V 10:00 na vás čeká spisovatelka K. Smolíková a ilustrátorka B. Buchalová. Bude se křtít již třetí kniha z úspěšné série Knihožrouti - Tajný čtenářský spolek. Vezměte své děti, ať se zúčastní veselého workshopu určeného pro žáky I. stupně ZŠ.
  O prvním českém superhrdinovi pohovoří tvůrci projektu Pérák - Oko budoucnosti. Scenárista P. Macek a výtvarník P. Kopl ukážou, jak kombinovat válečnou městskou legendu se současným komiksem. Vydavatelství PEVNOST (filmoví odborníci Storch& Kužel) představí trendy ve světě TV seriálů. Fantastické seriály aneb kdo nahradí Hru o trůny?

 • Podívejte se na pozvánku Tharana Matharu

EPOCHA představí svá esa i své antologie české sci-fi. Audiovydatelství TYMPANUM vás seznámí s novinkou pro milovníky knih oceňovaného autora - prostě audioknižníSvět Neila Gaimana snarátory Koraliny (Podzimková) a Amerických bohů (Písařovic).

 • Sobota opět nabitá! A neděle to jistí taky...
  Víkend jen prolétneme, protože představovat každý pořad zvlášť by nám vystačilo na dost tlustou knížku. Takže čekají vás opět komiksy. A to jak v podání Comics Centrum (Larra Croft, Hellboy, James Bond), tak zejména v pořadu komiksového výtvarníka Lukáše Fibricha, který po ohlasech z loňského ročníku bude opět vyprávět o fascinujícím vzniku Cenou učitelů a prestižní cenou Muriel oceněných Obrázků z moderních čs. dějin 1945-1948.
  Samozřejmě vás čeká i nářez od CREW s uhrančivou upoutávkou pod názvem Velikáni evropského komiksu u nás!. Tak copak to na nás CREW zase vybalí...? Těšingr! A následují audioknihy od skvělých OneHotBook a také vždy hojně navštěvované pořady časopisu XB-1, ať už jsou o špičkových překladech, o nových titulech SF nebo O spisovatelkách a jejich hrdinkách (sám jsem zvědavý, co nám o hrdinkách řeknou bývalá ministryně Kolářová či autorka Vrbenská). Ostatně o kvalitě programů XB-1 jasně hovoří jméno redaktora a popularizátora SF/F Martina Šusta.

Jako člověk, který už roky navštěvuje školy, knihovny či kina a popularizuje fantastické žánry a vůbec čtení samo o sobě, vám můžu říct upřímně: Přijďte! Čekají na vás špičky současné fantastické literatury, audioknih i komiksů. A když nebudete spokojení, za trest se vám podepíšu na ruku lihovým fixem! A ten se fakt blbě smejvá...

Váš fantasta a nadšenec Jiří Walker Procházka