Které české autory potkáte na Světe knihy Praha?

16.09.2021

Mezi zajímavými hosty ze zahraničí se Češi rozhodně neztratí. Na domácí půdě se čtenářům představí oblíbení tuzemští autoři a autorky, proběhne bezpočet besed a autogramiád.

Čeští nakladatelé připravili pro návštěvníky opravdu pestrý program pro všechny věkové kategorie. Už ve čtvrtek proběhne setkání u příležitosti 100. narození Josefa Švejka, čtení laureátů Ceny Jiřího Ortena a představí se také projekt Kunderovy knihovny v Brně. V pátečním programu se na besedě setkají špičky české současné dobrodružné a akční sci-fi, Alena Mornštajnová představí svou novinku Listopád a královna české detektivky Michaela Klevisová knihu Prokletý kraj. Milena Štráfeldová bude hovořit o beletrizovaném životopisu malířky Toyen a v sále audioknih se bude mluvit o mýtech spojených právě s „knihami do ucha“. Páteční odpoledne bude patřit setkáním s Ivanou Gottovou či blogerkou Karolínou Fourovou nebo besedě s autory českých kriminálních příběhů Josefem Klímou, Davidem Urbanem a Janem Gardnerem. V Ateliéru Rychta proběhne čtení z posledního románu Milana Kundery. V podvečer představí Petra Soukupová svou nejnovější knihu Věci, na které nastal čas, milovníci knih Agathy Christie by se měli zastavit na besedě o jejím díle a zajímavá bude jistě i diskuse o kultivovanosti jazyka, kterou připravil Svět knihy.

V úvodu sobotního programu proběhne autogramiáda jedné z našich nejúspěšnějších autorek Aleny Mornštajnové. O hodinu později bude možné nechat si podepsat knihu Michala Viewegha nebo se zúčastnit zajímavé diskuse s autorkou knihy o nejasném úmrtí Jana Masaryka. Na Gauč ve Stromovce usednou v odpoledních hodinách mimo jiné Vojtěch Bernatský nebo Markéta Lukášková. Ve 14 hodin přijdou do Literárního sálu televizní zpravodajové Jakub Szántó, Martin Řezníček a Milan Kocourek a v 16 hodin bude Literární sál patřit několika držitelům ceny Magnesia Litera. Dále bude možné se setkat s Radkinem Honzákem, Petrou Hůlovou, Biancou Bellovou nebo s překladatelem Shakespearova díla Martinem Hilským. V neděli sice veletrh končí, ale i přesto nebude nouze o zajímavá setkání, například s Alešem Palánem, Markem Ebenem nebo Radkou Denemarkovou. Atraktivní program bude po celou dobu veletrhu probíhat na stánku Českého rozhlasu, kam jednotlivé stanice přizvaly zajímavé hosty, kteří budou často účastni přímých vstupů do vysílání ČRO.

Podobně se můžeme těšit i na program na stánku České televize, kde o zajímavé hosty nebude rovněž nouze.

Přesné časy a místa najdete v programu. Nezapomeňte si své místo na pořadu rezervovat. Kvůli pandemickým opatřením je totiž počet diváků v místnostech omezený.