Knihy, které mluví

06.05.2019

Bylo by jistě nošením dříví do lesa zdůrazňovat strmě narůstající popularitu audioknih, která po Německu či Skandinávii v posledních letech zachvátila také tuzemský trh. Počet titulů i vydavatelů rok od roku utěšeně roste, stále širší je i škála žánrů audioknih a množství interpretů, kteří jim propůjčují své hlasy. 

Zcela běžně se setkáváme jak s interprety mladými a začínajícími, tak s oblíbenými hereckými hvězdami za studiovými mikrofony. Už tradičně je fenoménu audioknih v rámci Světa knihy Praha věnován velký prostor a stejně tak je tomu i na jeho letošním ročníku. Na návštěvníky zde čeká spousta pořadů a ani nejmladší posluchači audioknih nepřijdou zkrátka. 

Mladí čtenáři, respektive posluchači se mohou těšit např. na dětskou dílnu s Neználkem, na níž si mohou svou vlastní audioknihu vyrobit, Pavel Čech uvede pavouka Čendu a přijde také Strašidýlko Stráša s Alenou Mornštajnovou. Audioknižní hit Pane Bůh, tady Anna budou prezentovat jeho interpretky Bára Hrzánová a Aneta Langerová. Milovníky klasické detektivky v audioknižní podobě zase jistě potěší setkání s Lukášem Hlavicou a Janem Vlasákem, potažmo Herculem Poirotem a komisařem Maigretem. Příznivci fantasy se dozvědí, zda a kdy vyjde nové Mycelium. 

Doprovodných programů, a to nejen ve speciálním sále Audioknih, bude pochopitelně mnohem více, přičemž v pátek 10. května proběhne již tradiční vyhlášení výroční ankety Audiokniha roku.

IK