Knihovny nezahálejí

09.05.2023

Bibliobus Městské knihovny v Praze a programy organizované Národní knihovnou k veletrhu Svět knihy Praha neodmyslitelně patří. Letošní ročník není výjimkou.

Ve čtvrtek v pravé poledne v rámci Profesního fóra a pod hlavičkou Svazu českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci s Národní knihovnou ČR proběhne debata na téma Registr českých knih – knižní metadata a možnosti jejich využití a sdílení. V odpoledním programu otevře Národní knihovna téma spolupráce českých a německých knihoven a také se ve spolupráci s Katedrou informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity bude zabývat otázkou gramotnosti a kompetence dětí a teenagerů. Zajímavé budou výsledky provedeného výzkumu "České děti a mládež jako čtenáři v době pandemie 2021".

V podvečerním programu Profesního fóra se pak Národní knihovna ohlédne za dvěma roky implementace Cílů udržitelného rozvoje do českých a slovenských knihoven.

Vedle Profesního fóra se knihovna představí návštěvníkům veletrhu i na svém stánku, kde bude mimo jiné prezentovat novou aplikaci Besedník, která zprostředkuje knihovnám kontakty na autory literárních děl a autorům kontakty na pořadatele a usnadní komunikaci při přípravě besed, autorských čtení, autogramiád a dalších aktivit.

Pro návštěvníky veletrhu budou po celou dobu otevřeny dveře oblíbeného Bibliobusu Městské knihovny v Praze.