Knihkupectví K-A-V-K-A oslaví 5 let existence premiérou na Světě knihy Praha

07.03.2019

Úplně poprvé se návštěvníkům Světa knihy Praha představí knihkupectví K-A-V-K-A. Hlavním zaměřením knihkupectví je literatura o českém výtvarném umění, architektuře a designu, výstavní katalogy, autorské knihy a bibliofilie, které doplňuje nabídka volné tvorby - grafiky, fotografie, kresby, v menší míře též malby a plastiky. Svou účastí na veletrhu oslaví K-A-V-K-A symbolicky pět let své existence. 

Za tu dobu se knihkupectví podařilo navázat spolupráci s významnými tuzemskými a zahraničními nakladateli a kulturními institucemi i se samotnými autory; nové vazby a projekty vznikají doslova každý den. Návštěvníkům by knihkupectví K-A-V-K-A rádo představilo svou nabídku v celé její šíři a pestrosti. Prezentovat bude zejména publikace těch vydavatelů, kteří nebudou mít na veletrhu samostatné zastoupení. Patří mezi ně například Nakladatelství KANT, Artefactum, Nakladatelství Půdorys, Nakladatelství Arbor vitae, O. s. abcd, Galerie výtvarného umění v Chebu, Slovenská národní galerie, Leica Gallery Prague, Galerie Nový Svět, Retro Gallery, Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Galerie Moderna, B. K. S., časopis INTRO, Museum Kampa a další.

Mezi spoluvystavovatele knihkupectví se zařadí též několik spřátelených institucí. Budou jimi:
Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou
Nakladatelství Archa
FOIBOS BOOKS s.r.o.
Galerie Jaroslava Fragnera
Moravská galerie v Brně
Spolek výtvarných umělců Mánes
Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

V rámci své specializace bude knihkupectví na veletrhu nabízet i umělecká díla drobnějšího charakteru (zejména kresby a grafiky). Chystá též doprovodné programy za účasti umělců, s nimiž pravidelně spolupracuje. Na podrobnosti si však návštěvníci musí ještě počkat. Všechny informace nase dozvíte na www.facebook.com/kavkaartbooks, zájemci o odběr newsletteru s našimi novinkami a pozvánkami na akce nám mohou napsat na e-mail katerina@kavkabook.cz.

Knihkupectví K-A-V-K-A - knižní a výtvarná kultura bylo založeno na jaře roku 2014 se sídlem v krásných funkcionalistických prostorách domu na rohu ulic Krocínova a Karolíny Světlé na Praze 1. Majitelé měli od samého počátku v úmyslu prostor oživit, aby z něj nebylo jen další "zaprášené" knihkupectví, ale aby se naopak stal místem, kde se lidé budou setkávat nad krásnými knihami, obdivovat (třeba i) dosud neznámá umělecká díla a především kam se budou rádi vracet. Prostor je centrem pro milovníky a znalce umění a krásných knih i pro majitele uměleckých sbírek. Knihkupectví pořádá prezentace knih, autogramiády, autorská čtení, výstavy ilustrací, grafik i fotografií. Součástí knihkupectví je také internetový obchod s literaturou a výtvarným uměním www.kavkaartbooks.com.

Vedle toho nejlepšího z nabídky velkých nakladatelství sdružuje K-A-V-K-A především umělecké instituce, menší nakladatele a vydavatele knih o umění, které se často nedostanou do běžné distribuce. Výběr nové literatury a výstavních katalogů doplňuje menší antikvariátní sekce, v níž je zákazníkům k dispozici nabídka starších titulů, které jsou na trhu dostupné již vzácně. 

Tým knihkupectví též od počátku pečlivě buduje svůj výstavní plán, který je v souladu s filosofií a duchem obchodu. Přestože výstavní prostor není velký, umožňuje pořádat monografické výstavy jednoho umělce, skupinové i tematické výstavy. Témata výstav K-A-V-K-A pečlivě vybírá tak, aby korespondovala s nabízenou literaturou, případně aby představovala papír jakožto výtvarné médium v obvyklých i méně známých polohách. Dosud jste mohli navštívit výstavy Františka Skály, Aleny Kučerové, Jiřího Koláře, Zdeňka Buriana, Kateřiny Černé, Davida Cajthamla, Jindry Vikové, Miloslava Mouchy, Luboše Plného, Jiřího Černického, Jana Autengrubera a Hany Autengruberové-Jedličkové a dalších autorů.

Knihkupectví K-A-V-K-A také rozvíjí vlastní nakladatelskou činnost, postavenou na bohatých dosavadních zkušenostech v oboru. Dosud vyšly tyto publikace (a další jsou v přípravách):

  • David Cajthaml: Pudřenka - autorská kniha veršů a grafických tisků Davida Cajthamla

  • Miloslav Chlupáč: Monografie

  • Leonard Koren: Wabi-sabi pro umělce, designéry, básníky a filosofy

  • Džuničiro Tanizaki: Chvála stínů

  • K. J. Erben: Svatební košile - bibliofilské vydání s ilustracemi D. Cajthamla

  • David Cajthaml: Ahoj milá: milostné dopisy s chybami a pomlkami pro polibky

Knihkupectví K-A-V-K-A se těší na viděnou na Světě knihy 2019!