K-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura

06.05.2019

Knihkupectví K-A-V-K-A - knižní a výtvarná kultura se letos na veletrhu Svět knihy prezentuje úplně poprvé a zároveň svou účastí rozšiřuje nabídku veletrhu o publikace, které zde dosud nebyly k vidění. Jedná se zejména o autorské knihy, bibliofilie, produkci menších nakladatelů, galerií, muzeí a vysokých uměleckých škol. Mnohé z knih, které nabízíme, se na trhu objevují již jen vzácně nebo vůbec. Navíc máme tu čest představit několik našich spřátelených institucí jako své spoluvystavovatele. Budou jimi:

Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou

Nakladatelství Archa

FOIBOS BOOKS s.r.o.

Galerie Jaroslava Fragnera

Moravská galerie v Brně

Spolek výtvarných umělců Mánes

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze


V rámci veletrhu nabídneme k zakoupení též výběr z volné tvorby (fotografie, grafiky, koláže) českých umělců 20. století i současných. Pro návštěvníky jsme si také připravili několik doprovodných programů, které se budou konat přímo na našem stánku (P609):

David Cajthaml: Ahoj milá: milostné dopisy s chybami a pomlkami pro polibky - představení knihy a autogramiáda
termín: čtvrtek 9. května, 17:00

David Cajthaml denně píše milostné dopisy, které spolu s knihkupectvím K-A-V-K-A vydává knižně ve sbírce Ahoj milá: milostné dopisy s chybami a pomlkami pro polibky. Kniha měla svou premiéru na podzim 2018, kdy ji slavnostně pokřtil Arnošt Goldflam, a byla vyprodaná během několika málo dnů. Speciálně pro Svět knihy jsme proto připravili dotisk v limitovaném počtu 70 kusů, z nichž 20 obsahuje vloženou autorskou grafiku jednoho z reprodukovaných dopisů.

František Skála: Deníky z Peru - představení knihy a autogramiáda
termín: pátek 10. května, 16:00

Po velkém úspěchu knihy Praha-Venezia 1993: Cestovní deníky vydává nyní František Skála další zápisky ze svých cest - tentokrát ze studijní cesty do Peru v roce 2000. A jako každý jeho knižní počin, i tento bude vysoce originálním propojením textu a výtvarného doprovodu. František Skála je totiž žasnoucím poutníkem, jenž cestuje blíže nespecifikovaným časem a prostorem na pomezí skutečnosti, pohádky a mýtu.

Doteky Kolumbie - promítání fotografií a beseda o tvůrčím pobytu v Kolumbii
termín: pátek 10. května, 17:00

Povídání o cestě za poznáváním Kolumbie, slavnostně zakončené předvedením českého současného umění, které vytvořili čtyři umělci z Prahy na základě inspirace rozmanitou přírodou, tradicemi, zvyky, ale především předkolumbovskou kulturou. O unikátním výtvarném workshopu bude vyprávět jeho organizátorka Alena Antonovičová a jeden ze zúčastněných umělců František Skála. Zároveň představí neziskový projekt zaměřený na podporu původních obyvatel Kolumbie a jejich snahy získat zpět svou půdu.