I letos si odpočnete v deskoherní zóně Paluba

21.04.2018

Znaveni procházením veletrhu? Usaďte se v klidu v již tradičním stánku klubu deskových her Paluba a v rámci odpočinku si za asistence odborných lektorů vyzkoušejte a naučte se mnoho deskových her a hlavolamů různých typů a složitostí pro všechny věkové kategorie. Seznamete se s novinkami i léty prověřenou klasikou. Letos na čtyřnásobné ploše a poprvé za přítomnosti herních vydavatelství Albi, Blackfire, Dino, Granna, MindOK, Pexi, Piatnik a Rex a prodejnou Ráj deskových her, kde si můžete nejen vystavené hry a hlavolamy zakoupit.

Pražský klub deskových her Paluba, součást sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi Duha, se veletrhu Svět knihy Praha účastní tradičně již od roku 2010. Letos poprvé si můžete na čtyřnásobně velké ploše u necelé dvacítky stolů kromě vyzkoušení několika stovek her a hlavolamů od vydavatelství Albi, Blackfire, Dino, Granna, MindOK, Pexi, Piatnik a REXhry tyto produkty i zakoupit. Přilehlá prodejna provozovaná Rájem deskových her bude součástí stánku. Rovněž se seznámíte s doporučenými a oceněnými hrami podle nezávislého herního portálu specializovaného na moderní společenské hry Hrajeme.cz a součástí programu budou i různé soutěže.

Za uplynulých osm ročníků se u obvykle pěti stolů s hrami vystřídaly desítky tisíc návštěvníků od předškolního věku po důchodce a každý z nich si našel to své. Řada z nich pak přicházela a přichází opakovaně a zastávka „na Palubě“ už patří ke každoročním veletržním rituálům. Z některých návštěvníků se dokonce stali návštěvníci samotného klubu sídlícího na Smíchově u Anděla, jindy zase po domluvě se zástupci institucí, kteří stánek na veletrhu navštívili, lektoři z klubu přijeli udělat prezentaci her do knihoven, škol, družin, domů dětí nebo nějakou akci apod.

Rok od roku se popularita stánku zvyšuje a jeho kapacita už ve špičkách velmi vytížená. Čím dál více návštěvníků má zájem si hry a hlavolamy nejen na místě vyzkoušet, ale i rovnou pořídit, a proto vznikla myšlenka stánek a jeho nabídku rozšířit a udělat z něj oficiální tematickou součást doprovodného programu veletrhu. A tak vznikla Paluba - deskoherní zóna, kde vás na Světu knihy Praha 2018 rádi uvidíme. 

Dan Beck - organizátor zóny

> 24. Svět knihy Praha hostí Izrael. Dorazí aktuální držitel Man Bookerovy ceny David Grossman
> Kteří autoři přijedou na Svět knihy?