Hledání dějin s Karlem Hvížďalou a Jiřím Přibáněm

10.09.2018

Již velmi brzy uplyne 100 let od založení Československé republiky. Těsně před tímto kulatým výročím vychází kniha Hledání dějin. O české státnosti a identitě, v níž novinář Karel Hvížďala vede dialog s právním filosofem z britského Cardiffu Jiřím Přibáněm. Oba autoři se pak 22. září sejdou, aby si na Světě knihy Plzeň popovídali o knižní novince a českých dějinách se Zdenko Pavelkou.

„Dialog Karla nad uzlovými body naší historie, ku příležitosti 100. výročí republiky, v širokém teritoriálním i časovém kontextu od 9. do 21. století. Toto rozpětí umožnilo nahlédnout do minulosti a ptát se, proč a jak jsme v různých dobách vnímali a chápali naše dějiny a co to znamená pro naši přítomnost i budoucnost. S tímto hledáním je spojena i snaha zbavit se redukce dějin na projekční plátno našich frustrací.“ Prozrazuje anotace knihy, která vychází v těchto dnech. 

Tématem stoletých oslav republiky se zabývá také výstava 100PY - Sto let republiky očima pěti generací, kterou si budete moct projít v DEPO2015.

Hledání dějin s Karlem Hvížďalou a Jiřím Přibáněm
> sobota, 13.00 - 13.50 / Klempírna