Frankfurtský a pražský veletrh spojuje setkávání

09.06.2022

Německy psaná literatura má na letošním Světě knihy Praha prostor hned ve dvou stáncích. Kromě stánku Goethe-Institutu a projektu Das Buch, který zastřešuje německou, rakouskou a švýcarskou literaturu, se tentokrát otevřel také stánek pod záštitou Frankfurtského knižního veletrhu. "Jeho přítomnost je mimo jiné také důkaz mezinárodního významu Světa knihy," uvedl na slavnostním otevření stánku Radovan Auer.

Frankfurtský a pražský veletrh spojuje setkávání. Foto: @archiv Svět knihy

Sonja Griegoschewski, ředitelka pražského Goethe-Institutu, prozradila, že Das Buch je na Světě knihy již popatnácté. "Pražané jsou velcí čtenáři. Stačí se jenom podívat, kolik lidí si čte v tramvaji. V Berlíně, odkud pocházím, tohle uvidíte jen zřídka," doplnila.

"Frankfurtský a pražský knižní veletrh spojuje to, že jsou místem setkávání." Těmito slovy otevřela frankfurtský stánek Niki Théron, manažerka mezinárodních projektů tamějšího knižního veletrhu. Stánek nese název German stories. Přání setkávání se vetklo do jeho designu inspirovaného hnutím bauhaus. Otevřený prostor láká k prozkoumání. Sonja Griegoschewski dále prozradila, že všechny knihy, které se nacházejí na stánku Frankfurtského veletrhu, dostane darem knihovna Goethe-Institutu.