Dánsko, Finsko a Švédsko dorazilo na Svět knihy v Plzni na kolech

25.11.2019

Zástupci severských velvyslanectví v České republice dorazili do areálu DEPO2015 s úsměvy na tvářích a v pelotonu. Na pátek 20. září totiž připadl nejenom začátek Světa knihy Plzeň 2019, ale také Evropský týden mobility.


Kromě Evropského týdne mobility lákali zástupci severských velvyslanectví na stánek ReadNordic. Martin Severýn ze Švédského velvyslanectví v Praze uvedl: "Severská literatura vždycky přichází s něčím novým a zajímavým. My máme výhodu, že v Praze funguje Skandinávský dům. Jde o nadšence v dobrovolnické organizaci, kteří se hodně zajímají o severskou literaturu. Na Svět knihy v Praze i v Plzni připravují severský stánek, který se jmenuje ReadNordic. My ze severských ambasád - dánské, švédské, finské a norské, jsme dorazili takto, abychom ukázali, že i na Svět knihy se dá dojet na kole a že i Svět knihy může být ve všech ohledech, nejenom v tom literárním, inovativní."


Zástupci severských ambasád se rozhodli se členy sdružení Automat a Michalem Vozobulem, náměstkem primátora Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí, prodiskutovat podmínky pro kvalitní život ve městech včetně bezmotorové dopravy v Plzni a České republice obecně. Severské země jsou totiž známé svým progresivním přístupem k čisté mobilitě a udržitelné dopravě ve městech. Kromě toho zástupci ambasád též připravili workshop a zábavný kvíz pro děti z plzeňských škol, který žáky hravou formou provedl současnou severskou dětskou literaturou.