Což takhle dát si knihu, láká Svaz českých knihkupců a nakladatelů

02.06.2021

Ten nejlepší knižní dárek vám od června pomůžou najít nové webové stránky dameknihu.cz. Literární lahůdku si totiž jednoduše vybere sám obdarovaný. Stačí jednoduše vytvořit poukázku, kterou bude možné uplatnit v partnerských knihkupectvích po celé České republice až 12 měsíců od nákupu

Projektem SČKN připomíná, že čtení je atraktivní způsob trávení volného času a knihy jsou dárkem, který vždycky potěší. Pestrý výběr hotových poukázek na knihy s volitelnou hodnotou je na www.dameknihu.cz rozšířen o možnost kreativní tvorby poukázky s vlastním textem i obrázkem.

O vizuální stránky se postaral výtvarník Jan Augusta, který navrhl hotové poukázky
i spoustu nápaditých grafických motivů, jež lze využít při tvorbě vlastního originálu.

Dárkovou knižní poukázku můžete koupit a věnovat v elektronické verzi nebo ji můžete nechat obdarovanému doručit až domů.

Ambasadorem projektu Dámeknihu.cz se stal člen Činohry Národního divadla, herec a muzikant Igor Orozovič, který má ke knihám velmi blízko. „Nic vám nedá víc než dobrá knížka. Takže neexistuje lepší dárek. Ale vybrat ji, to bývá peklo. Některé knihy dostanete třikrát a ty, po kterých toužíte, si stejně pak jdete koupit sami. Nápad univerzálních poukázek mi přijde revoluční! Usnadní práci dárci a obdarovaný si užije dobrodružství při vybírání. A dá se to i nakombinovat. Koupíte konkrétní knihu a jako záložku poukázku na další,“ říká.

Knihou můžete obdarovat své nejbližší - a nejen ty. Poukázky mohou sloužit také jako benefit ve firmách, školách či neziskových organizacích a úřadech. 

Vyberte skvělý knižní dárek!