Comics Centrum: zaručený průvodce světem komiksu.

12.05.2018

Cestujete-li do neznámé země, potřebujete si nakoupit alespoň nějakou mapu a tištěného průvodce, abyste se dozvěděli, co v má pro vás cenu v dané zemi navštívit a kde to najít. Pokud je pro vás tou neznámou zemí svět komiksu, hodil by se vám též nějaký průvodce. Beseda s představiteli pražského Comics Centra Václavem Dortem a Martinem Trojanem jako průvodce komiksovou krajinou posloužila. 

Jejich padesátiminutová prezentace otevřela zajímavý svět, a tak trochu navnadila diváky, že to s komiksem mohou zkusit. Budu moci nahlédnout do jejich dílny, kde produkce Comics Centra vzniká. Není to produkce početně nijak masívní, nějakých 30 knižních titulů ročně, ale je to produkce promyšlená, postavená na hlubokých znalostech svých editorů.

Produkce Comics Centra je rozkročena zhruba od projektů, které jsou dědici amerického undergroundu 90. let, až po mainstream. Vydavatelství je zároveň obchodem i klubem. Tak tedy šťastnou cestu ke komiksům. A pokud nevíte kudy, pak se vaším průvodcem může stát Comics Centrum.

RaŠ