Co vás čeká v DEPO2015

15.08.2018

Pravidelní návštěvníci pražského Světa knihy mají holešovické Výstaviště důkladně prochozené, znají každé zákoutí a nejbližší cestu ke svému oblíbenému stánku. Víte však, co vás čeká na Světě knihy Plzeň? Tentokrát bychom vám rádi představili kreativní zónu DEPO2015, v níž se veletrh 21. a 22. září odehraje.

„Proč Plzeň? Plzeň má dobrou kupní sílu, díky projektu Evropského hlavního města kultury zde je kulturní zázemí, žádná obdobná akce se zde nekoná. Pro uspořádání akce je zde vhodný areál - DEPO2015, který nabízí industriální osobitost a zároveň veškeré potřebné technické zázemí, prověřené celou řadou kulturních a společenských akcí,“ vysvětloval volbu před několika týdny ředitel Světa knihy Radovan Auer. 

DEPO2015 vzniklo jako jeden z projektů zmiňovaného Evropského hlavního města kultury. Bývalá vozovna městských dopravních podniků se proměnila v prostor pro setkávání s kulturou a kreativitou. Jeho součástí jsou dnes výstavní prostory, umělecké ateliéry, prostory pro rezidenční umělce a sály pro koncerty, konference i divadlo, kanceláře k pronájmu, coworking, kavárna, otevřená řemeslná dílna Makerspace nebo komunitní zahrada. Depo hostí také stepařské studio nebo posilovnu. Od letošního podzimu navíc v industriální hale z 30. let vznikne stálá Tržnice DEPO s farmářskými a řemeslnými obchůdky i sezónními stánky.

Kromě zajímavého prostoru plného designu si návštěvníci budou moct zdarma užít výstavu 100PY  - Sto let republiky očima pěti generací. Výstava vytvořená ke stoletému výročí vás provede zajímavými místy jako je prvorepubliková kavárna, škodovácká továrna 50. let nebo typickou koupelnou 70. let. Nechybí vzpomínky Plzeňáků na události, které hýbaly naší zemí, příběh typické (a kromě jiného také fiktivní) rodiny Němcovy, ale i memorabilie slavných plzeňských rodáků.

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň
21. a 22. září 2018, DEPO2015
areál DEPO2015 bude otevřen od 9:00 do 19:00, vstupné na akci je plné 80 Kč, zlevněné 40 Kč, pro školní skupiny 20 Kč 

Na Svět knihy Plzeň se chystá víc než 50 vystavovatelů
Na první plzeňský Svět knihy přijede čínský disident Liao I-wu