Co chystá Svět knihy Praha pro děti

18.09.2021

Knížky patří k dětem, nebo by rozhodně patřit měly. O to, aby děti v době tabletů a mobilů nezapomněly číst, se zajímavými workshopy a besedami snaží i Svět knihy.

Dětem je zasvěcen především pavilon Rosteme s knihou, který dostal název podle stejnojmenné kampaně Světa knihy, a najdete ho před Průmyslovým palácem. Bude v něm pořádně rušno.

Už ve čtvrtek své novinky pro děti představí nakladatelství Meander, Radio Junior zase připravilo setkání s komiksovými autory a na své si přijdou i fanoušci knih GO!. Odpoledne proběhnou besedy ke knihám Světoví Češi a Čeští cestovatelé a také workshop pod dohledem Nikoly Logosové, ilustrátorky knihy Klub divných dětí.

V pátek dopoledne bude s dětmi debatovat Olga Stehlíková, autorka knih Kluci netančej a Hoře zapomnění. Připravena je také beseda s Danielou Krolupperovou, Evou Papouškovou, Galinou Miklínovou, Kristýnou Gregorovou a Ester a Milanem Starými. Hodinu před polednem přijde autor knihy Já, Finis Václav Dvořák, který získal Kosmas cenu čtenářů na Magnesia Litera. Z pátečního odpoledního programu rozhodně stojí za návštěvu také představení komiksové knihy Odsunuté děti založené na vzpomínkách pamětníků nebo workshop Staneš se básníkem? zaměřený především na středoškoláky.

I v sobotu se mají děti na co těšit. V 10 hodin proběhne kreativní program Namaluj si pohádku, odpoledne připravila workshop Irena Hejdová ke knize Nedráždi bráchu bosou nohou a svou novinku Liščí oči představí Petra Hůlová. V 15 hodin si děti budou moci vyrobit ponorku podle knižní party H2O s Galinou Miklínovou a Petrem Stančíkem.

V neděli přijde Klára Smolíková s programem pro malé zahradníky, Polský institut připravil pohádkový workshop s Maciejem Szymanowiczem a Galina Miklínová s Markou Míkovou představí příběh z doby pandemie Kabát a kabelka.

Program pro děti proběhne samozřejmě i v dalších sálech, kde se bude mluvit například o knihách se sci-fi a fantasy tematikou. Po celou dobu veletrhu je instalována výstava ilustrací Galiny Miklínové a komiksů Stanislawa Lema. A před Průmyslovým palácem si můžete prohlédnout polské ilustrace věnované dětem a zasoutěžit si o knižní ceny.

Nezapomeňte si své místo na pořadech rezervovat