CBS Nakladatelství představí novinky z edice Česko z nebe na veletrhu Svět knihy v Praze.

14.03.2019

Řadu novinek představí CBS Nakladatelství v květnu na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti. A že se mají návštěvníci na co těšit, je už nyní jisté. Oproti loňskému roku se edice nakladatelství rozrostla o 15 již vydaných knih leteckých fotografií a na veletrh s sebou CBS Nakladatelství ještě další čtyři horké novinky Plzeňsko z nebe, Kyjovsko z nebe, Mělnicko z nebe a Českolipsko z nebe.

Celou edici knih zastřešuje jedinečná publikace ČESKO Z NEBE, kterou si nakladatelství nadělilo jako dárek k osmému výročí založení firmy. Je to taková vlajková loď celé edice. 

Fotografie v knize vznikaly v průběhu sedmi let, během leteckého fotografování všech regionů Česka a představuje výběr těch nejkrásnějších a nejzajímavějších pohledů na českou krajinu a její dominanty.

Výběr to byl opravdu nelehký. Z tisíce záběrů vybrat ty nejlepší s vědomím, že neexistuje žádné měřítko, které by určovalo, co v knize být má, byl těžký úkol autorů Milana Paprčky a Bohuše Schwarzbachera. Mnoho fotografií míst, které se do knihy nedostaly, by určitě potěšilo nejednoho milovníka České země a určitě nejsou méně krásné nebo méně zajímavé než fotografie vybrané do knihy. Naše země je opravdu krásná, ale kniha má jen omezený počet stran a všechno se do ní nevejde.

Přesto nakladatelství věří, že tato horká novinka - Česko z nebe, potěší každého milovníka Čech, Moravy i Slezska, ať už "místního" nebo zahraničního turistu, který se do Česka rád vrací nebo toho, kdo teprve krásy naší země teprve objevuje.

Návštěvníci veletrhu budou mít možnost na stánku do knihy nahlédnout a také si ji za zvýhodněnou cenu zakoupit.

CBS Nakladatelství je současně také největším výrobcem ručně malovaných map v Evropě.

Jedna taková malovaná mapa, vzniká šest až osm měsíců a pracuje na ní velmi aktivně přibližně 10 lidí. Zlínským tvůrcům se už podařilo malovanými mapami regionů pokrýt celé území České republiky. Jsou zapsáni v České knize rekordů, vymalovali nejen všechny regiony České republiky, ale i velké množství tematických malovaných map České republiky a dokonce i celou Evropu.

V tomto roce malované mapy oslavily také 100. výročí vzniku Československé republiky, a to unikátní historickou mapou ČSR, která zachycuje vývoj území, státních symbolů i přehled všech prezidentů. "Historická mapa Československa se stala v období oslavy stého výročí jednou z nejžádanějších našich map. Slouží zároveň jako vzdělávací prvek do škol.

Ručně malované mapy jsou líbivé, originální a podporují poznání regionů, turisticky významných míst a to je cílem více než patnáctileté práce CBS Nakladatelství.

Přijďte navštívit stánek P502 na veletrh Svět knihy v Praze Holešovicích.