Audioknihy roku 2017 představeny na Světě knihy Praha

12.05.2018

Letos poprvé proběhlo udílení cen O2 Audiokniha roku 2017 už v předstihu před konáním veletrhu Svět knihy Praha. Pořadí bylo vyhlášeno na slavnostním ceremoniálu 3. května v pražském kině Atlas a dopadlo následujícím způsobem. 

Absolutním vítězem se stala audiokniha Stephena Kinga „TO“ (OneHotBook). Cenu za mimořádný přínos v oblasti audioknih a mluveného slova převzal Zdeněk Svěrák. Jako nejlepší interpretka byla oceněna Vilma Cibulková (Skleněný zvěřinec, Radioservis), nejlepším interpretem byl vyhlášen Norbert Lichý (Den trifidů, Radioservis, Tympanum), nejlepší audioknihou pro děti a mládež se stala Kniha džunglí (OneHotBook); nejlepší jednohlasou četbou Vražda v Orient expresu (Lukáš Hlavica, OneHotBook), nejlepší dramatizací Otčina (Radioservis), nejlepší audioknihou mimo kategorie titul Nebojte se klasiky - komplet hudební nástroje 17 - 20 (Radioservis). Cenu posluchačů získal Americký sniper (Cpress), cenu Obal roku, pak Nekonečný příběh (OneHotBook). 

Vítězné audioknihy a jejich tvůrci se nicméně přestavili v pátek odpoledne i návštěvníkům Světa knihy Praha. Nad ukázkami z nejúspěšnější produkce pohovořili Pavel Soukup, režisér Petr Mančal, Matouš Ruml a Kajetán Písařovic.

-IK-