Zkraťte si čekání na latinskoamerický Svět knihy Praha na filmovém festivalu La Película

06.02.2019

 Náš letošní latinskoamerický program se už začíná pěkně rýsovat. A pokud se už (stejně jako my) nemůžete dočkat, zkraťte si čekání na filmovém festivalu La Película, kde se naladíte na libozvučnou španělštinu.

Oblíbená filmová přehlídka letos již po čtrnácté nabídne divácky úspěšné filmy, odbornou kritikou opěvované snímky i zajímavé dokumenty. Poznejte peruánskou kinematografii, užijte si thriller Všichni to vědí z dílny dvojnásobného držitele Oscara Asghara Farhadiho se superhvězdami Penélope Cruz a Javierem Bardemem, prozkoumejte spolu s investigativní reportáží Vzpomínky na tajemný rok pobyt Che Guevary v Praze, pobavte se u komedie Šampioni, která si o víkendu odnesla španělskou filmovou cenu Goya za nejlepší film nebo se nechte překvapit politickým thrillerem Království, jež na stejné soutěži získal rovnou sedm sošek včetně ocenění za nejlepší režii, nejlepší původní scénář či nejlepší mužský herecký výkon v hlavní i vedlejší roli. Součástí programu je též filmová pocta Pilar Miró.

Festival La Película můžete navštívit od 19. do 26. února v kinech v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové. Celý program a další podrobnosti najdete na oficiálním webu www.lapelicula.cz a na Facebooku festivalu.  

>> Svět knihy Praha slaví čtvrtstoletí, prozkoumá paměť a vzpomínky a také pestrost Latinské Ameriky