Veletrh i pro děti

06.05.2019

Kdo si čte, nezlobí, mohli bychom parafrázovat známé rčení. A proto Svět knihy každoročně myslí i na nejmenší návštěvníky. 

Hned před Průmyslovým palácem děti uvítá pavilon Rosteme s knihou, který bude dějištěm setkání s autory, zajímavých čtení, workshopů i vyhlášení několika soutěží. Pro cenu si právě tady dojdou vítězové literární soutěže Paměť a vzpomínky aneb Příběh, který mě zaujal, pořádané v rámci kampaně na podporu čtení Rosteme s knihou a proběhne tu také finálové klání Souboje čtenářů. Zajímavý program najdou děti také v besedním sále Čtení tě mění, kde se v průběhu veletrhu mohou setkat například s oblíbenou spisovatelkou Petrou Braunovou a její nejnovější prací Ema a kouzelná kniha nebo s ilustrátorkou Renátou Fučíkovou, s níž si mohou užít workshop zaměřený na autorčinu zatím poslední publikaci Dobrých 100.

Pestrý program připravilo nakladatelství Albatros. Děti se mohou těšit například na pořad Proč Zeus pokřikoval na Prométhea nebo na setkání se spisovatelem Davidem Janem Žákem a ilustrátorem Jindrou Čapkem, kteří přijdou představit svou knihu Zmizení Edwina Lindy. V levém křídle se navíc koná výstava, která připomíná 70. výročí Albatrosu. A stejné nakladatelství stojí také za mistrovstvím světa ve vyjímání ježka z klece. Ve čtvrtek a v pátek se v dětském koutku Booko na stánku Albatros Media budou konat předběžná kola a v sobotu v pavilonu Rosteme s knihou dojde na velké finále. Klání to bude určitě zajímavé nejen pro nejmladší čtenáře, ale i pro pamětníky, kteří na příbězích Jaroslava Foglara také vyrostli.

I v autorském sále se bude dít mnoho zajímavého. Z pestrého programu můžeme vybrat například setkání s Danielou Krolupperovou a Ivonou Knechtovou nad jejich novou knihou Polštářoví podvodníci. Bohatý program je připraven i v prostoru Gauč ve Stromovce, kde se mohou formou workshopů seznámit a něco přiučit z latinskoamerické kultury.

Letošní novinkou je Gauč ve Stromovce, kde si děti budou moci vyrobit brazilské a mexické karnevalové masky nebo se naučí tancovat třeba salsu.

Tohle všechno je ale jen zlomek toho, co je na výstavišti pro děti připraveno. Je toho opravdu mnoho. Vezměte děti a přijďte se přesvědčit sami.

JANA MARXTOVÁ