S literaturou jako doma

08.06.2022

Vybrat z obrovského množství setkání s českými autory je téměř nemožná mise. Dá se bez nadsázky říct, že veletržními branami projdou snad všichni tuzemští spisovatelé a představí se téměř všichni nakladatelé. 

Ve čtvrtečním programu pro děti se objeví například jména jako Petra Braunová, Ivona Březinová a Daniela Kroluperová. Zajímavé bude jistě páteční setkání s Ditou Krausovou, ženou, která přežila Osvětim, nebo s Terezou Brodskou, jejíž kniha Moje máma Jana Brejchová ještě voní novotou. Připraveny jsou debaty se sportovním psychologem Václavem Petrášem, Alešem Palánem a fotografem Karlem Cudlínem. Čas na setkání se čtenáři si v pátek udělali i král historické krimi Vlastimil Vondruška, Miroslav Bárta, jehož kniha Sedm zákonů už nějaký čas rezonuje společností, nebo Radka Třeštíková. Inspirativní setkání autorů se čtenáři proběhnou i v PEN klubovně. V pátek tu bude mimo jiné možné debatovat s Arnoštem Goldflamem, v sobotu s Alenou Mornštajnovou nebo Petrem Stančíkem.  

Na své si přijdou také sběratelé podpisů, protože autogramiád je nespočet. V pátek odpoledne budou své knihy podepisovat Zdeněk Svěrák, Ivan Kraus, Galina Miklínová, Alena Mornštajnová nebo Radka Denemarková. V sobotu před polednem bude možné získat podpis herců divadla Ypsilon a odpoledne přijde Kateřina Tučková, Sandra Pogodová nebo Jiří Padevět.

K nejrušnějším patří stánek České televize, ve kterém se střídají moderátoři známí z obrazovky. Pátek bude patřit mimo jiné Kateřině Winterové a jejímu Herbáři nebo křtu knihy Romana Pavely Zeleninová zahrádka polopatě. V sobotu v pravé poledne přijde Jiřina Bohdalová a o dvě hodiny později bude veletrh dějištěm autogramiády hvězd oblíbeného pořadu Peče celá země.

Plejáda známých jmen se představí také v programu Českého rozhlasu. V pátek přijdou například herci a moderátoři Tereza Kostková, Dalibor Gondík nebo spisovatel Vlastimil Vondruška. V sobotu hned po ránu se návštěvníci budou moci setkat s Václavem Koptou a odpoledne pak s Janem Jiráněm nebo Uršulou Klukovou.

A to je samozřejmě jen zlomek z bohatého programu, který Svět knihy nabízí. Přijďte se přesvědčit.