Radioaktivita Plzeň

25.09.2018

...takhle vtipně dvojsmyslně pojmenovali zástupci plzeňského Českého rozhlasu představení své práce návštěvníkům veletrhu.

Dramaturgové Petra Hynčíková a Dominik Mačas z tvůrčí skupiny Drama a literatura s sebou do DEPO2015 přinesli zajímavé ukázky své práce. Díky nim se kavárnou, kde setkání s nimi a jejich tvorbou probíhalo, rozezněly hlasy známých plzeňských herců. Návštěvníci veletrhu tak mohli na vlastní uši slyšet, co zajímavého a nového vzniká v nahrávacím studiu 4 tzv. Čtyřce. Zazněla například ukázka z knihy Auduna Mortensena nebo Karla Šiktance. 

„Vedle audionahrávek knih vytváříme i pořady vztahující se k literatuře. Vznikl tak například portrét Oldřicha Hamery, žáka Bohumila Hrabala,“ zmínil Dominik Mačas a návštěvníci si hned vzápětí mohli poslechnout ukázku z tohoto pořadu. „Jsme rádi, že se do našeho studia vrátily také pohádky,“ dodala Petra Hynčíková. „Pro dramatizaci jsme si vybrali pohádku Gang divokejch zvířat, kde je velmi zajímavá hudební složka, o niž se postaral hudební skladatel Petr Wajsar.“ 

Z dalších zajímavých počinů plzeňského rozhlasu pak oba dramaturgové představili mimo jiné pořad Zamilovaná dvojka a pochlubili se také oceněním Prix Bohemia za Dobyvatele ztracené krásy Dominika Mačase, které dokazuje, že „radioaktivita“ v Plzni je opravdu na vysoké úrovni.