Připravte se na Svět knihy Plzeň

28.07.2018

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy vyráží do regionů. První mimopražská událost se odehraje už 21. a 22. září v Plzni. Areál kreativní zóny DEPO2015 ožije odbornými debatami, autorskými čteními, dětskými programy, ale samozřejmě také knihami za veletržní ceny. Co všechno nás na akci s mottem „Literaturou ke vzdělání“ čeká?

„Pro Plzeň připravujeme řadu diskuzí, během kterých vystoupí autoři a hosté nejen z České republiky. Na veletrhu se představí celá řada našich literátů a osobností, jmenujme Josefa Formánka, Jiřího Grygara, Galinu Miklínovou, Tomáše Sedláčka a mnoho dalších. Ze zahraničí účast přislíbil například čínský disident Liao I-wu, dále momentálně nejoblíbenější švédský spisovatel Jan Guillou, dále Amir Or, izraelský básník a esejista, jehož dílo bylo přeloženo do čtyřiceti pěti jazyků, či známí polští autoři Mariusz Scygiel, Zbigniew Czendlik a Mariusz Surosz,“ upřesňuje Radovan Auer a dodává, „oproti Praze ovšem chceme více s programem expandovat do města, čtení budou probíhat například ve světově unikátních Loosových interiérech či areálu Plzeňského Prazdroje.“

Festivalová část bude doplněna i o výstavy, návštěvníci budou moci zhlédnout expozici Pocta Rychlým šípům, připomínající letošní 80. výročí založení tohoto populárního chlapeckého klubu, ke komiksu se vztahuje i výstava Punťa: zapomenutý hrdina českého komiksu (1934 - 1942). Česká historie, konkrétně léta komunistického režimu, bude prezentována výstavami Fotbal v undergroundu a Příběhy 20. století. 

Areál DEPO2015 bude otevřen od 9:00 do 19:00, vstupné na akci je plné 80 Kč, zlevněné 40 Kč, pro školní skupiny 20 Kč.
Návštěvníci veletrhu budou mít zároveň vstup zdarma na výstavu 100PY.

Akci podporuje jak Plzeňský kraj, tak město Plzeň, hejtman i primátor udělili akci záštitu, podporu přislíbil i Plzeňský Prazdroj.