Místo pro děti

08.06.2022

Nejmenším čtenářům věnuje Svět knihy každoročně velkou pozornost. Jsou připravena setkání s autory, workshopy, soutěže. Stačí jen přijít, hrát si, poslouchat a číst.

Největší část dětského programu je organizována v rámci kampaně pořádané Světem knihy Rosteme s knihou. Stejnojmenný pavilon je každoročně rájem malých čtenářů. V pátek tu například dojde k předávání cen literární soutěže Když je příběh radost číst aneb Čtení které knihy mě pobavilo. Hodinu po poledni na stejném místě proběhne také finálové kolo Souboje čtenářů - soutěže ve znalosti obsahu knih. Letos se online kola zúčastnilo devadesát tříd z celé republiky. Dalším zajímavým programem v rámci kampaně Rosteme s knihou je setkání s autorem Petrem Stančíkem a ilustrátorkou Galinou Miklínovou, kteří dětem představí svůj nový počin Faustův dům a díra do stropu.

Rosteme s knihou. Foto: @archiv Svět knihy

Pavilon Rosteme s knihou bude plný života i v sobotu, kdy se tu bude konat kreativní program Namaluj pohádku s ilustrátorkou ­Sevdou Kovářovou a v neděli v pravé poledne zde Eva Papoušková seznámí malé čtenáře se svou knižní hrdinkou Sárou.

Pestrý program chystají i jednotlivá nakladatelství. V pátek proběhne beseda se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou o její populární sérii s hrdinkou Valentýnkou a setkání s Lucií Hlavinkovou a její knižní partou kamarádek, které zažívají neuvěřitelná dobrodružství. Páteční dopoledne bude patřit také Michalu Vaněčkovi a Václavu Rážovi, kteří si s dětmi přijdou povídat nejen o nové knize Stvořitelé katastrof. Děti, které mají rády fantasy, by si neměly nechat ujít páteční literární dílnu s Klárou Smolíkovou, která je vezme mezi draky nebo na palubu vesmírné lodi. Startuje se v deset hodin v Křižíkově pavilonu D, kde se sál vyhrazený právě sci-fi, fantasy a komiksu nachází. Pod taktovkou stejné autorky proběhne v pátek dopoledne i seznámení s novinkou COM.ensky.

Dětský program je opravdu pestrý, své si tu najdou malí příznivci pohádek i větší čtenáři, kterým na nočním stolku leží komiksy nebo fantasy knihy. Pro rodiče těch nejmenších je samozřejmě připraveno zázemí dětského koutku Jahoda.