Letem Světem knih s Markétou Pilátovou a Alenou Mornštajnovou

15.08.2020

V červenci v rámci projektu DEPOVLETU úspěšně „proletěl“ spisovatel Jáchym Topol společně se zpěvačkou Načevou, která prezentovala zhudebněnou poezii předních českých básníků. Na srpen jsou připraveny další dva pořady, aby pod názvem Letem Světem knih poskytly návštěvníkům ochutnávku k blížícímu se mezinárodnímu knižnímu veletrhu a literárnímu festivalu Svět knihy Plzeň (25. a 26. září).

Dvě populární autorky české literatury se představí v prostoru DEPO2015 v pořadech s názvem Letem Světem knih. V neděli 23. 8. odpoledne od 15:00 je připraven workshop pro děti s autorkou Markétou Pilátovou, jejíž tvorba zahrnuje jak literaturu pro dospělé, tak řadu knížek pro děti. Pro Plzeň si nachystala ukázku z příběhů o japonské holčičce Kiko, která žije na českých zámcích s tatínkem restaurátorem. Příběhy jsou plné papírových skládaček a také tajemných příběhů, jež Kiko prožívá v noci, kdy je náměsíčná. Při četbě obou knih se děti mohou naučit skládat z papíru hvězdičky, motýla nebo tulipán. Markéta je nejen skvělá literátka, ale také velmi zručná ve skládání origami.

Druhý pořad, určený dospělým čtenářům, proběhne ve středu 26. 8. od 19:00. Alenu Mornštajnovou, jednu z nejprodávanějších a nejčtenějších autorek současné české literatury, která návštěvníkům přečte ukázky ze své nejznámější knihy Hana, uvede v Plzni místní David Brabec. Ten zároveň také představí i něco ze své vlastní literární tvorby. Vstup na obě srpnové akce je zdarma.

Zájemci o literaturu se mají v Plzni především v září na co těšit, protože program mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň bude zajímavých literárních osobností plný, a to nejen z České republiky. Poznamenejte si tedy do diáře 25. nebo 26. září, případně obě data, na oba dny bude přichystán atraktivní program pro všechny generace. #KnížkyŽijí