HumbookStage opět nabídne to nejlepší z youngadult literatury

06.05.2019

V sobotu 11. května nepropásněte v prostoru Gauč ve Stromovce (bývalá Tiskárna na vzduchu) HumbookStage!

Na doprovodné akci veletrhu Svět knihy Praha se pod hlavičkou značky Humbook představí debutující čeští autoři youngadult knih nebo cestovatelé Monika Benešová, Tomáš Vejmola a Matěj Balga. Ti prošli a projeli kus světa a na svých cestách nasbírali opravdu netradiční zážitky. V rámci HumbookStage proběhne také beseda na téma nástrah překladu fantasy literatury, diskuze o moderních formátech čtení a vytváření příběhů nebo tzv. charakterový battle. Ten prozradí, kteří knižní hrdinové jsou ti nejzápornější.

Po celý den budou mít návštěvníci HumbookStage možnost nahlédnout do světa Harryho Pottera v rámci nejrůznějších workshopů a vědomostních kvízů. Akce pro všechny milovníky youngadult knih startuje v 10:30.

Humbook je platforma pro mladé čtenáře youngadult literatury ve všech jejich podobách. Sdružuje fanoušky žánrů fantasy, contemporary, retelling i dalších a propojuje je s knižními blogery, autory a nakladateli. Že čtení je trendy však ukazuje také teenagerům, kteří (zatím) příliš nečtou.

Pod křídly značky Humbook vznikl na podzim roku 2016 HumbookFest. V loňském roce jeho třetí ročník přilákal více než dvě tisícovky nadšených mladých knihomolů. V roce 2018 se Humbook v podobě jednodenní akce HumbookStage rozšířil také na Svět knihy. Buďte u toho i vy!